NARODOWE CZYTANIE

7 września 2020 roku w Szkole Podstawowej w Sławsku rozpoczęło się Narodowe Czytanie 2020 r.

"Balladyna" J. Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu - była tegoroczną lekturą, która została wybrana na Narodowe Czytanie. Ze względu na sytuację zagrożenia pandemią, szkoła zaproponowała uczniom nową formułę przekazu.

Uczeń - Jakub Lebica - przeistoczył się w samego J. Słowackiego, razem z nauczycielką j. polskiego Joanną Banasiak wchodzili do każdej klasy, aby odczytać fragment utworu. Ponadto "Juliusz Słowacki" w ciekawy sposób opowiadał o swoim życiu, twórczości i marzeniach.

Mamy nadzieję, że przybliżyło to wybitnego twórcę epoki romantyzmu oraz problematykę zawartą w jego twórczości.

Autor: Joanna Banasiak