Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

PODARUJ WIERSZ

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej pod patronatem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteki Narodowej.

Uczniów biorących udział w akcji chcemy zaprosić do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania tego przepisanego wiersza komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne. W ten sposób staramy się zachęcać uczestników akcji do spojrzenia na wiersz jako dar, który można ofiarować wybranej osobie.

TO TYLKO 4 KROKI:

1. sięgnij po tom poezji (odwiedź bibliotekę, przejrzyj domowe półki z książkami, strony internetowe),

2. wybierz jeden wiersz,

3. przepisz go (odręcznie) na ładnej kartce,

4. podaruj komuś ważnemu;

Mamy wielką nadzieję, że jesteśmy dla Was bardzo ważni, dlatego proponujemy, byście właśnie swojej bibliotece podarowali wiersze.

Czekamy na nie do końca października, a później zrobimy z pięknych kartek zapisanych poezją prawdziwą "liryczną wystawę".

Z pozdrowieniami

Joanna Łajeczko

Joanna Banasiak

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie