PODARUJ WIERSZ

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej pod patronatem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Biblioteki Narodowej.

Uczniów biorących udział w akcji chcemy zaprosić do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania tego przepisanego wiersza komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne. W ten sposób staramy się zachęcać uczestników akcji do spojrzenia na wiersz jako dar, który można ofiarować wybranej osobie.

TO TYLKO 4 KROKI:

1. sięgnij po tom poezji (odwiedź bibliotekę, przejrzyj domowe półki z książkami, strony internetowe),

2. wybierz jeden wiersz,

3. przepisz go (odręcznie) na ładnej kartce,

4. podaruj komuś ważnemu;

Mamy wielką nadzieję, że jesteśmy dla Was bardzo ważni, dlatego proponujemy, byście właśnie swojej bibliotece podarowali wiersze.

Czekamy na nie do końca października, a później zrobimy z pięknych kartek zapisanych poezją prawdziwą "liryczną wystawę".

Z pozdrowieniami

Joanna Łajeczko