KONKURS MEiN

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

22 marca 2021 r.

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursie, którego inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Dzień Nowych Technologii w Edukacji to różnorodne przedsięwzięcia z udziałem uczniów mające na celu popularyzowanie i doskonalenie oraz rozwój umiejętności technologiczno-komunikacyjnych poprzez udział w zajęciach, warsztatach, grach, zabawach, a także samodzielne wykonywanie prezentacji multimedialnych, animacji, plakatów, filmów, słuchowisk oraz innych form wykorzystujących te umiejętności. Podczas zajęć lekcyjnych wykorzystamy najciekawsze programy i aplikacje internetowe: np. Quizlet-program do samodzielnego utrwalania słownictwa, Kahoot- tworzenie prostych quizów, Learning apps- utrwalanie słownictwa w formie krzyżówek, rebusów, puzzli wyrazowych, teksty z lukami, pasujące pary, gra Milionerzy, Wordart- chmura wyrazowa utrwalająca słownictwo i wiele innych.

Porozmawiajmy o naszym życiu, marzeniach i planach…

To temat przewodni wszelkich działań z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych w naszej szkole. Poniżej propozycje działań dla uczniów poszczególnych klas:

Uczniowie klas I-III, Hasło przewodnie: MOJE ŻYCIE W SIECI

Przy pomocy znanych programów i aplikacji internetowych wykonajcie Kartkę pocztową promującą bezpieczeństwo i wzajemny szacunek w sieci internetowej.

Uczniowie klas IV-VI, Hasło przewodnie: MOJE MARZENIA

Wykonajcie filmiki lub animacje 3D, stwórzcie nagrania z obrazkami lub słuchowiska z użyciem odgłosów przyrody i muzyki. W tym celu możecie wykorzystać aplikację Toontastic, dzięki której stworzycie fabułę i podkłady oraz ożywicie swoich bohaterów.

Uczniowie klas VII-VIII, Hasło przewodnie: MOJE PLANY

Wykonajcie prezentacje multimedialne, pamiętniki internetowe lub blogi z wykorzystaniem zdjęć i plakatów. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Konkurs trwa do 22 kwietnia 2021 roku.

Najciekawsze pomysły będą wyróżnione nagrodami rzeczowymi. Szczegółowe informacje na ten temat są na stronie:

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dzien-nowych-technologii-w-edukacji-2021--zapraszamy-do-udzialu.

Wszystkie prace, prezentacje i filmiki proszę przesyłać na mój adres e- mail, Messenger, Microsoft Teams lub na szkolnego Librusa.

Autor: Beata Wachholz