KONKURS LIRYKI MORSKIEJ

ZŁOTA MUSZLA 2021

Szkoła Podstawowa im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie ma zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych powiatu sławieńskiego do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Liryki Morskiej Złota Muszla. Konkurs literacki ma na celu inspirować młodzież do pisania wierszy o urokach naszego regionu, rozbudzić wyobraźnię twórczą i wyłonić talenty uzdolnionych literacko uczniów.

Każdy uczestnik może napisać 2 wiersze o tematyce morskiej lub 2 teksty szant.

Każda praca musi być opatrzona godłem - pseudonimem autora.

Termin nadsyłania prac upływa 09.05.2021 r.

Laureaci konkursu powiatowego otrzymują dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, co jest ważne przy rekrutacji do szkoły średniej.

Jury oceniać będzie tematykę wierszy i szant, wrażliwość poetycką, oryginalność ujęcia tematu oraz poprawność i piękno języka ojczystego uczestników konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

Autor: Beata Wachholz