AKCJA CHARYTATYWNA

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Żółte Żonkile. Akcja Żonkil 19.04 związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej Markiem Edelmanem. Co roku, 19 kwietnia, w rocznicę powstania w getcie, składał on bukiet z żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Nasza szkoła otrzymała prawo do używania emblematu Żonkili, materiały dydaktyczne, filmy poglądowe, które będzie można wykorzystać na zajęciach.

Joanna Banasiak