Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 września 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mieściła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sześciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełną ośmioklasową.

WYNIKI KONKURSU O PATRONIE

„Nauka skarbem drogim,

Tak bogatym jak ubogim

I bogactwa często giną

Lecz nauki nie przeminą”


Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki tegorocznych konkursów literackich, recytatorskich, plastycznych oraz Wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego.

W klasach I- III

Konkurs recytatorski: Fraszka

I miejsce Faustyna Kwiatkowska klasa 2

II miejsce Natalia Szewczyk klasa 1

III miejsce Zuzanna Kośka klasa 3

Wyróżnienie: Natalia Czyż kl. 2, Zuzanna Majrowska kl.2, Antoni Wal kl.1, Karolina Rudzka kl.1, Zuzanna Rojewska kl.1, Nikodem Werner kl.2, Weronika Korowajczyk kl.3, Antoni Hope kl.3, Miłosz Rut kl.3, Amelia Jóźwik kl.3

Konkurs plastyczny: portret Jana Kochanowskiego

I miejsce Zuzanna Majrowska klasa 2

II miejsce Antoni Wal kl.1

III miejsce: Karolina Rudzka kl.1, Wojciech Świstak kl.2,

Zuzanna Kośka klasa 3, Faustyna Kwiatkowska klasa 2,

Natalia Czyż kl. 2

Konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim

I miejsce Natalia Czyż klasa 2

II miejsce Nikodem Werner klasa 2

III miejsce Faustyna Kwiatkowska klasa 2

W klasach IV- VIII- Konkursy literackie

Kategoria: Fraszka

I miejsce- Oliwia Stanik kl.6

II miejsce- Oliwia Pasternak kl.6

III miejsce- Matylda Wal kl.6

Wyróżnienie- Patrycja Adamczyk kl.8

Kategoria: Tren

I miejsce-Matylda Wal kl.6

II miejsce- Hanna Lawrynowicz kl.6

III miejsce- Oliwia Stanik kl.6

Wyróżnienie- Maja Rolnik kl.6

Kategoria: Opowiadanie

I miejsce- Emilia Smolińska kl.6

II miejsce- Matylda Wal kl.6

III miejsce- Hanna Lawrynowicz kl.6

Wyróżnienie- Oliwia Pasternak kl.6

Kategoria: Portret Jana Kochanowskiego

I miejsce- Maja Rolnik kl.6

II miejsce- Daria Dyla kl.8

III miejsce- Emilia Smolińska kl.6

Wyróżnienie- Matylda Wal kl.6

W finale klas IV-VIII udział wzięło 5 uczennic, które zdobyły czołowe miejsca w poszczególnych konkursach literackich.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów literackich, plastycznych, recytatorskich oraz wiedzy o patronie naszej szkoły!

Autor: Beata Wachholz

komentarze [0] , skomentuj

Dodaj komentarz

autor.gif nick

Treść komentarza (max. 300 znaków)

                  :) :( ;) :D :> :hell: :p :] :/ :lol: :help: :ok: :cry:

<< powrót

Galerie