Szkoła Podstawowa w Sławsku im. Jana Kochanowskiego została otwarta 1 wrze¶nia 1945 r. i liczyła wówczas 59 uczniów. Mie¶ciła się w dwóch budynkach w Sławsku: nr 95 i 96. Pierwszym jej kierownikiem był Edmund Plank.

W roku 1981 obniżono organizację szkoły do sze¶ciu klas, toteż dwie najstarsze klasy dojeżdżały do zbiorczej szkoły w Sławnie. W roku 1987 szkoła znów stała się pełn± o¶mioklasow±.

Realizacja projektu

Klasa IIIa gimnazjum, matematyka-Katarzyna Rudzka

WYCIECZKA DO GDAŃSKA
Dnia 09 czerwca 2018 r. klasy II i III gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Centrum Hewelianum w Gdańsku w ramach projektu “Edukacja w Gminie Sławno szansa na udaną przyszłosc”. Uczniowie odkryli niesamowity świat nauki. Zwiedzili wystawę Z energia! Wystawa znajduje się w budynku Kaponiery Południowej. Składają się na nią dwie pracownie - na parterze króluje fizyka, z kolei na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii. W pracowni Energii mogliśmy zobaczyć, jak człowiek w swojej codziennej działalności zużywa ogromne ilości energii. Jak duże? Zobaczyliśmy to na stanowisku „Energia w kuchni”. Tę energię, którą zużywają nasze kuchenki czy czajniki trzeba jakoś wytworzyć. W pracowni REenergia poznaliśmy tutaj drugie życie śmiecia, wiązką światła wprawiony w ruch samolot albo przyglądaliśmy się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu. Po zwiedzaniu Centrum Hewelianum i po spożytym pysznym obiedzie czekała nas zabawa w QUEST ROOMS. Uczniowie zostali zamknięci w specjalnych przygotowanych pomieszczeniach i mieli godzinę na rozwikłanie wszystkich zagadek i odnalezienie wyjścia. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni uczniowie szczęśliwie dotarli na miejsce zbiórki w Sławnie. Opiekunowie wycieczki: Joanna Łajeczko, Patrycja Iwańska.

DOSKONALENIE ZAWODOWE

W ramach projektu Edukacja w Gminie Sławno szansa na udana przyszłosc, pedagog szkolny zorganizowała dla uczniów klasy trzeciej gimnazjajum wycieczkę do Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie, gdzie zapoznali się oni z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili budynek szkoły, poznali nauczycieli, rozmawiali z uczniami, dowiedzieli się, jakie są planowane profile klas. W tym samym dniu uczniowie odwiedzili Zakład Mechaniki Pojazdowej Car-Serwis Sławno, w którym uczniowie mogli podejrzeć, jak remontuje się samochody. Uczniowie zostali oprowadzeni po całym zakładzie, gdzie mogli zobaczyć kolejne etapy naprawy samochodów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, zdobyli dużo informacji na temat proponowanych kierunków kształcenia i skorzystali z wielu porad dotyczących wyboru kolejnego etapu edukacji.